Odpowiednio dopasowane wkładki do butów dziecięcych mogą pomagać w skorygowaniu wielu deformacji stóp. Kiedy wskazane jest stosowanie wkładek supinujących u dzieci?

Kiedy stosować supinację?

Sposób układania się stóp podczas chodu może wskazywać na ich wady anatomiczne. Gdy dochodzi do takich wad, konieczne jest odpowiednie podparcie dla stopy, aby nadać jej neutralną i prawidłową fizjologicznie pozycję.

By neutralizować deformacje, stosowana jest między innymi supinacja z wykorzystaniem odpowiednich wkładek do stóp. W efekcie można zapewnić ich prawidłowe ustawienie, a tym samym zapobiec poważnym konsekwencjom wad stóp.

Wady polegające na nieprawidłowym ustawieniu stóp mogą powodować konsekwencje w postaci:
– Koślawości stóp,
– Koślawości kolan,
– Nieprawidłowego ustawienia bioder,
– Wad kręgosłupa,
– Zmian zwyrodnieniowych stawów.

Uwaga! O stosowaniu supinacji w leczeniu wad stóp u dziecka musi zadecydować specjalista, na przykład ortopeda dziecięcy czy fizjoterapeuta. Konieczne jest wykonanie wcześniejszych badań stóp, aby odpowiednio dobrać sposób leczenia wady.

Jak zbudowane są wkładki supinujące dla dzieci?

Odpowiednio dopasowane wkładki ortopedyczne do butów są w stanie zapewnić maksymalny poziom komfortu i jednocześnie mogą pomóc w wyleczeniu wady.

W sprzedaży można znaleźć wkładki supinujące dla dzieci w różnych wariantach do wyboru, między innymi są to wkładki umożliwiające supinację pięty oraz stępu.

W przypadku supinacji pięty wykorzystywane są wkładki określane jako korytkowe, natomiast wtedy, gdy celem jest supinacja stępu, zastosowanie mają wkładki z pelotą, czyli specjalnym typem wypustki zapobiegającej zapadaniu się łuku stopy.

Wkładki supinujące dla dzieci – gdzie kupić?

Obecnie wkładki supinujące dla dzieci oferowane są przede wszystkim w dobrych sklepach medycznych, gdzie można zakupić je w różnych wariantach i rozmiarach do wyboru.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *