Abbott prezentuje szeroki asortyment produktów dla diabetyków, które poprzez wykorzystanie najnowszych i przebadanych technologii kompleksowo dbają o zdrowie i codzienny komfort osób z cukrzycą typu 1 i 2.

Abbott Laboratories – lepsza ochrona zdrowia, by cieszyć się życiem

Firma farmaceutyczna Abbott Laboratories specjalizuje się w produkcji szerokiej gamy artykułów stosowanych w diagnostyce, chorobach układu krążenia i cukrzycy. Na bazie ponad 130 lat doświadczenia i innowacyjnych technologii stale poszukuje nowych dróg leczenia schorzeń dotykających milionów osób na całym świecie.

Abbott Laboratories jako Abbott Polska zaopatruje również jednostki opieki zdrowotnej i pacjentów w Polsce, dostarczając nowoczesne i skuteczne rozwiązania diagnostyczne i leki.

Abbott Diabetes Care – nowoczesna opieka diabetologiczna

Abbott tworzy rozwiązania, z którymi opieka diabetologiczna staje się jeszcze łatwiejsza. Podążając za potrzebami diabetyków oraz uwzględniając zaawansowane technologie, firma Abbott stworzyła linię Abbott Diabetes Care, która obejmuje najnowocześniejsze glukometry umożliwiające wygodny i precyzyjny pomiar glikemii – stężenia glukozy we krwi.

Systematyczny pomiar poziomu glukozy (cukru) ma szczególne znaczenie w leczeniu cukrzycy typu 1 oraz typu 2. Na podstawie uzyskanych wyników można ocenić glikemię i indywidualnie dobrać dawkę insuliny – także u pacjentów wykorzystujących pompę insulinową.

Abbott FreeStyle Libre – System Monitorowania Glikemii Flash

Aby pomiar glikemii był jeszcze prostszy, Abbott Diabetes Care oferuje specjalistyczny System Monitorowania Glikemii Flash (FGM), który stanowi alternatywę dla standardowych glukometrów wymagających nakłuwania igłą opuszki palca i korzystania z pasków testowych.

System Monitorowania Glikemii Flash Abbott FreeStyle Libre, oferowany również przez Abbott Polska, składa się z dwóch elementów – sensora i czytnika, które umożliwiają automatyczny pomiar stężenia glukozy w płynie śródtkankowym.

Sensor Libre Abbott FreeStyle jest umieszczany na skórze i poprzez specjalne, ultra cienkie włókno mierzy glikemię. Aby odczytać jej poziom, wystarczy zbliżyć czytnik Abbott FreeStyle Libre do sensora – przekazuje on aktualny odczyt stężenia oraz dane z ostatnich 8 godzin na urządzenie. Odczyt można wykonać również za pomocą smartfona wyposażonego w łączność NFC z aplikacją Abbott FreeStyle LibreLink.

Produkty dla diabetyków Abbott – refundacja NFZ

Oferowana na produkty Abbott refundacja NFZ to jeszcze niższe koszty związane z korzystaniem z nowoczesnego Systemu Monitorowania Glikemii Flash Abbott FreeStyle Libre.

Udostępniona na sensor Abbott refundacja dotyczy osób w wieku od 4. do 18. roku życia, które chorują na cukrzycę typu 1 i regularnie dokonują pomiarów glikemii – co najmniej 8 razy na dzień. Dofinansowanie pozwala na zakup dwóch urządzeń przeznaczonych do użytku na miesiąc.

Refundacja NFZ na sensor Abbott może być zrealizowana również online z szybką, darmową dostawą do domu – zapraszamy do złożenia zamówienia w naszym sklepie iDiabetyk.pl!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *