Ból zębów wymaga wizyty w gabinecie stomatologicznym. Zanim jednak do niej dojdzie, można zastosować domowe metody na ból zęba – także takie, które bazują na całkowicie naturalnych składnikach aktywnych. Co warto wypróbować?

Jak uśmierzyć ból zęba domowymi sposobami?

Najlepszym sposobem na ból zęba jest szybka wizyta w gabinecie stomatologicznym, gdzie dentysta może określić jego przyczynę i zacząć leczenie. Z różnych względów nie zawsze można jednak udać się do gabinetu od razu. Można wtedy posiłkować się domowymi sposobami. Co na ból zęba wybrać?

Najczęściej w celu redukcji bólu zęba stosowane są tabletki przeciwbólowe. Zwykle zażywane są leki zaliczane do kategorii niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), na przykład paracetamol lub ibuprofen.

Poza lekami można sięgnąć także po inne domowe sposoby na ból zęba, które bazują na naturalnych składnikach.

Jakie naturalne sposoby na ból zęba są skuteczne?

Wiele osób zastanawia się, jak uśmierzyć ból zęba na bazie całkowicie naturalnych metod. W tym przypadku bardzo dobre efekty dają rośliny, które ze względu na zawarte w nich składniki aktywne mają działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, antyseptyczne. Dostępne są też inne naturalne sposoby, które dają skuteczne rezultaty.

Naturalne metody na ból zębów:
– Płukanki ziołowe – najlepsze efekty dają płukanki z szałwii lekarskiej oraz z rumianku pospolitego, które pomagają przy stanach zapalnych jamy ustnej, a także redukują ból, obrzęki.
– Olejek goździkowy – naturalnym sposobem na ból zęba jest także olejek z goździków. Olejek w małej ilości nakłada się na bolące miejsce lub przygotowuje się z niego płukankę do ust.
– Woda utleniona – ulgę przy bólu zębów może dać płukanka wykonana z wody utlenionej wymieszanej z wodą.
– Roztwór soli – w przypadku obrzęków dobre efekty dają płukanki przygotowane na bazie soli.
– Zimne okłady – w łagodzeniu bólu zębów można wykorzystać też zimne okłady.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *