Dzięki endodoncji nie trzeba już wyrywać zębów, ponieważ można skutecznie je leczyć. Dodatkowo leczenie można wykonać wtedy podczas jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym!

Kiedy prowadzi się leczenie endodontyczne?

Co to jest endodoncja? Termin ten odnosi się do jednej z dziedzin stomatologii, która skupia się na chorobach miazgi zębowej. Jest to tkanka, która znajduje się w środku zęba – w jego koronie i w kanałach prowadzących aż do kości. Odczuwasz ból ?

Jakie są główne wskazania i przeciwwskazania do leczenia endodontycznego?

Najczęściej jest ono konieczne jako efekt głębokiej próchnicy, która dotyka wnętrza zęba. Również prowadzone jest ono w innych przypadkach, na przykład po złamaniu czy zwichnięciu zęba, przy zakładaniu mostków protetycznych.

Leczenia kanałowego nie prowadzi się wtedy, gdy ząb oraz otaczająca go okostna są znacznie zniszczone. Również przeciwwskazaniem mogą być niektóre choroby.

Leczenie kanałowe na jednej wizycie u stomatologa

Kiedyś leczenie kanałowe wymagało kilkukrotnego odwiedzenia gabinetu. Nie jest to jednak zbyt komfortowe, dlatego wielu pacjentów zastanawia się, czy leczenie kanałowe można przeprowadzić na jednej wizycie.

Teraz leczenie endodontyczne można wykonać w trakcie jednej wizyty i oferuje je coraz więcej gabinetów stomatologicznych. Wtedy stomatolog przeprowadza wszystkie czynności od razu, a pacjent może opuścić gabinet z wyleczonym zębem.

Jak długo trwa leczenie kanałowe na jednej wizycie?

Najczęściej leczenie kanałowe podczas jednej wizyty w gabinecie dentystycznym trwa około 1-3 godzin.

Czas leczenia zależny jest od liczby kanałów zębowych, dlatego najkrócej przebiega leczenie zębów przednich, a najdłużej zębów trzonowych.

Koszt związany z wykonaniem leczenia kanałowego jest zależny od liczby kanałów zębowych oraz od wybranego gabinetu. Najczęściej jest to wydatek od około 500 do ponad 1500 złotych.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *